תמונת מופע: איילת איידלברג | הודו "האח הגדול"

איילת איידלברג | הודו "האח הגדול"

אולם עינן, ק.עזריאלי | לב העיר 2
יום שבת, 16 מרץ 2024 בשעה 17:00
מחיר 85 עד 99 ₪

פרטי ההרצאה

הרצאה: "עולמן של הנשים ההודיות - בין חתונות ראוותניות לאפליה וחוסר חמלה"
מסע מסקרן ברחבי תת היבשת ההודית המתבונן במה שגלוי ובמה שסמוי במדינה מורכבת ומגוונת זו. מסורת וקידמה, כפר ועיר, הרצון להתפתח מול המנהגים הכובלים אל העבר. מהו סגנון החשיבה ההודי וכיצד הוא משפיע על הלך הרוח והיכולת להתקדם? 
נחקור את המבנה החברתי ונלמד על מקומה של האישה בחברה ההודית המסורתית והיום. רצח תינוקות, שריפת אלמנות – מעמד הנשים בהודו היה ועודנו בעייתי מאוד. האישה ההודית שייכת תמיד לגבר: אביה, בעלה, בנה. ההחלטות לגבי חייה אינן בידה – ולפעמים הן אכזריות מאוד.  
ישנה בהודו העדפה ברורה ללידת בן זכר אשר יפרנס את הוריו בזקנתם. הבת תתחתן ותעבור לבית הורי הבעל, ובעבור החתונה תצטרך משפחתה לשלם סכום גבוה מאוד כנדוניה. חתונתן של כמה בנות עלולה להוביל לקריסה כלכלית של המשפחה. מכאן הניסיון להמעיט בלידת בנות במשפחה - בעבר על ידי רציחתן לאחר לידתן, והיום, עם כניסת האולטרה סאונד להודו, על ידי הפלה אחרי בירור מין העובר. 
לאורך כל תקופת נישואיה תאלץ האישה לשרת את בעלה. בעבר, אם מת בעלה לפניה, היא הייתה אמורה להצטרף חיה אל מדורת שריפת גופתו. היום, כששריפת אלמנות אינה חוקית יותר, היא עלולה למצוא את עצמה מועברת ל"בית אלמנות" בו תמתין למותה. 
בהרצאה מרתקת זו נפתח פתח לעולם לא מוכר שמתחבא מאחורי האקזוטיקה ההודית המפורסמת.
נצא גם להכיר את העולם הראוותני, המוגזם והנוצץ של חתונות המעמד העליון בהודו.
ההרצאה תספק את הרקע להבנה מעמיקה של הסרט.

סרט: "האח הגדול"  Raksha Bandhan
דרמה משפחתית. "האח הגדול" הוא סיפור שמתאר את ערכי המשפחה, אחווה, אהבה, ואפילו הקרבה... ובעיקר את הקשר המשפחתי היקר והייחודי, הקשר בין אח לאחיותיו. 
לאלה, אח גדול לשלוש אחיות, מבטיח לאימו, לפני מותה, שלפני שהוא יתחתן, הוא יחתן את אחיותיו. לאלה עובד יום ולילה כדי להרוויח מספיק כסף כדי לתת נדוניה לכל אחת מהן.
הסרט הצבעוני, המרגש, הנוגע ללב - מציג תמונה עדכנית של עולם השידוכים והחתונות בהודו. כיצד חיבור משפחתי לא נמדד על ידי אהבה, אלא על ידי כסף, כיצד האישה ההודית הופכת להיות נטל משפחתי שצריך להעביר אותו הלאה. הסרט מביא מסר חזק לגבי השינוי שהודו צריכה לעבור על מנת להיות מדינה שבה שיוויון הזכויות קורה בפועל.
 

צפה בסרטון

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת למכירת כרטיסים