תמונת מופע: איילת אידלברג | יפן "אן - ממרח שעועית מתוקה"

איילת אידלברג | יפן "אן - ממרח שעועית מתוקה"

העשרה ודעת
אולם עינן, ק.עזריאלי, לב העיר 2
שבת, 13 מאי 2023 בשעה 17:00
מחיר 85 עד 99 ₪

פרטי ההצגה

יפן | סרט: "אן – ממרח שעועית מתוקה"
סנטארו מנהל מסעדה קטנטונת שמוכרת רק דוריאקי, פנקייקים קטנים ממולאים בממרח שעועית אדום מתוק בשם אן. יום אחד מופיעה במסעדה אישה מבוגרת בשם טוֹקוּ המעוניינת לעבוד כטבחית. סנטארו מהסס, אך כשהוא טועם את ה"אן" של טוקו הוא לא יכול לסרב. עד מהרה העסק הקטן פורח, ועם הזמן סנטארו וטוקו גם פותחים את ליבם וחושפים פצעים נושנים.
113 דקות | יפן (2015)  

הרצאה: "הלב היפני שבחילופי העונות" מרצה: איילת אידלברג – אנתרופולוגית, חוקרת תרבויות ודתות של מזרח אסיה. מרצה, כתבת, צלמת ומדריכת טיולים. גרה, טיילה, עבדה ולמדה בארצות מזרח אסיה במשך שנים ארוכות
בהרצאה זו נצא למסע יפני תרבותי וגאוגרפי, קולינרי ואנושי. נבדוק את המקום המרכזי של עונות השנה והתחלפותן בתרבות ובפילוסופיה ביפן. ניראה את הצבעים, הסדר המופתי ומן הצד השני - גם את הכאוס וההרס שבטבע היפני. 
נעסוק במעגל החיים – "סמסארה" – לידה, מוות ולידה מחדש, מונח שיוצא מהודו ומגיע ליפן לפני 1,500 שנים, ומשתלב באופן מעורר השראה בעונות השנה המתחלפות. 
נלמד להכין "דורייאקי" - ממתק יפני על בסיס שעועית אדומה מתוקה, ונדבר על חמלה ואנושיות, ויחסים אישיים ביפן.

אתם מוזמנים להצטרף למסע קולנועי מרתק ומעשיר: מהאירועים שעיצבו את ויאטנם במאה ה- 20 ועד פולחנים עכשווים בבאלי. ממקומן וגורלן של הנשים במזרח אסיה אל מעגל הטבע היפני, וגם מסע במעלה ההיילנדס אל סקוטלנד הוויקינגית. מסע שבו נחקור לעומק ולרוחב תרבויות, פילוסופיות, מנטליות וגם היסטוריה. נחשוף עולמות אנתרופולוגיים ודתיים, פולחנים, דרכי חינוך ודרכי חשיבה, ונחבר בין מזרח ומערב. אתם מוזמנים להצטרף למסע, יהיה מרתק ומעניין באותה המידה! 
ההרצאות יתנו את האפשרות להבנת הסרטים ברבדים העמוקים ביותר שלהם. גם אם כבר ראיתם את הסרטים האלה בעבר - תוכלו לראות אותם שוב, הפעם תוך הבנה נרחבת של המנטליות והתרבות שעומדות בבסיסם.

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים