תמונת מופע: איילת אידלברג | בהוטן "לונאנה: יש יאק בכיתה"

איילת אידלברג | בהוטן "לונאנה: יש יאק בכיתה"

אולם עינן, ק.עזריאלי | לב העיר 2
יום שבת, 6 ינואר 2024 בשעה 17:00
מחיר 85 עד 99 ₪

פרטי ההרצאה

הרצאה: "ניחוחות של חמלה בעמקי ההימלאיה - מסע בבהוטן"
כמה חשוב היה לכם.... ללמוד? כמה רחוק הלך אליכם המורה? 8 ימי הליכה מהכביש, בשביל המטפס לאורך הנהר, נמצא בית הספר הנידח ביותר בעולם, בגובה 4,800 מטר על רכס ההימלאיה, בכפר הקטנטן לונאנה.
בממלכה המבודדת את עצמה מבחירה, שאנשיה גרים בעמקים שבין הרכסים המושלגים, המלך רואה את עצמו אחראי לאושרם של התושבים. הוא החליף את התל"ג באל"ג - מדד האושר הלאומי הגולמי. במסגרתו - כל ילד בממלכה זכאי לחינוך, גם אם הוא גר בלונאנה.
בהרצאה זו נצא לחקור את בוטאן, מדינה אחרת. מקום בו מנסים לשמר את המסורת, מול חדירת ההשפעה המערבית. מקום בו מוקירים אמונה והלך רוח חיובי, ורואים בהשכלה ערך עליון, למרות היות רוב תושבי המדינה כפריים ורועי יאקים. מדינה עליה שורה הלך הרוח הבודהיסטי ונושא עימו ניחוחות של חמלה ואהבת הזולת.
ההרצאה תאפשר מבט רחב ומעמיק על בהוטן ותיתן רקע לצפייה בסרט.

סרט: "לונאנה: יש יאק בכיתה"
האושר נמצא במקום הכי פחות צפוי.
אוגין הוא מורה צעיר המתגורר בבהוטאן המודרנית. הוא חולם לעבור לאוסטרליה ולהגשים את חלומו להפוך לזמר, ומנסה להתנער ממחויבותו כמורה. אך לממונים עליו יש תוכניות אחרות עבורו. הוא נשלח ללמד ילדים בבית הספר הכי נידח בעולם, בכפר לונאנה על רכס ההימלאיה. בכפר אין חשמל, אין ספרי לימוד ואפילו אין לוח.  כל אלה גורמים לאוגין לרצות לעזוב ברגע שהוא מגיע. אך חום ליבם של התושבים וכוחם הרוחני, מחלחלים לליבו וגורמים לו להשתנות לתמיד.
לונאנה: יש יאק בכיתה הוא סרט רגיש ונוגע לב שמצולם נפלא בנוף מרהיב, באחד המקומות הכי נידחים בהרי ההימלאיה של בהוטאן. כל תושבי הכפר לונאנה השתתפו בעשיית הסרט בעודם מגלמים את עצמם בסביבתם הטבעית. הסרט מוקיר כבוד לעבודה הכי משמעותית בעולם – להיות מורה המסוגל לעצב את עתידם של תלמידיו.
יצירה נוגעת ללב ועטורת שבחים. הסרט היה בין 5 המועמדים האחרונים לפרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר,תחרות האוסקר 2022

 
 

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת למכירת כרטיסים